Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie, czyli odnalezienie głosu swojego wnętrza

Jak drogą podążać, by odnaleźć siebie? “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” prowadzi ku odpowiedzi 

Droga może kojarzyć się różnie, z wiejską ścieżką, kwiatową aleją czy ogromną autostradą. “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” Natalii de Barbaro pokazuje inną, symboliczną drogę, która prowadzi do poznania siebie, swoich potrzeb, a dzięki temu odzyskania wewnętrznej czułości i spokoju. Jest to książka dedykowana przede wszystkim kobietom.

Wewnętrzny głos, który pomaga odkryć “Czuła przewodniczka”

Natalia de Barbaro jest psycholożką, poetką i felietonistką. Zajmuje się również tworzeniem warsztatów dla kobiet Własny Pokój oraz prowadzi sesje coachingowe. W “Czułej przewodniczce” przekazuje zdobytą przez siebie wiedzę. Mimo oparcia na psychologii, dzieło to nie jest napisane suchym, naukowym słownictwem. Autorka używa wspaniałego, poetyckiego języka. Poszukuje odpowiedzi na filozoficzne pytania, które przede wszystkim dotyczą życia kobiet. Otwiera serce swoich kobiecych sióstr, by mogły one znaleźć w sobie czuły głos swojej własnej Przewodniczki. Chce, by mogły poczuć do siebie wewnętrzną miłość i współczucie, odnalazły siebie w świecie, który ciągle je ocenia i każe wpisywać się w określone role. Głosy ludzi dookoła potrafią być pełne krytyki i ocen. Te głosy próbuje zagłuszyć “Czuła przewodniczka” dostępna w księgarni internetowej, pochodząca z nas samych. Niestety, nie wszyscy słyszą ją dostatecznie głośno – Natalia de Barbaro wspomina o innych “postaciach” w nas samych, które odgrywają pewne role, lecz niekoniecznie nam służą. Książka ułatwia czytelnikowi rozpoznanie ich, uczy również strategii, jak sobie z nimi poradzić. Przestawia również sposoby, by wyostrzyć swój słuch na kojące słowa Czułej Przewodniczki.

Powieść, która porusza

“Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” to cudowna podróż, która pozwala podążać za swoim własnym wnętrzem. Nadaje się dla kobiet w każdym wieku, gdyż porusza ponadczasowe tematy. Mówi o codziennym życiu, które dotyczy nas wszystkich, dzięki czemu każdy może odnaleźć w niej coś dla siebie. Autorka, mimo bogatego, poetyckiego języka, potrafi opowiadać o sprawach przyziemnych. Wszystkie jej słowa otacza zachwycająca szata graficzna, idealnie pasująca do treści dzieła. Wizualny przekaz, połączony z nieprzemijającą wartością treści, wywołuje wzruszenie czytelników – pozycja zbiera wiele pozytywnych opinii na licznych portalach z recenzjami książek. Duże grono miłośników literatury twierdzi, że pomogła im spojrzeć na siebie w innym świetle – presja otoczenia nie zniknęła, ale “Czuła przewodniczka” uczy, jak na nią reagować i podejść z empatią do samego siebie. Empatia, troska, współczucie to droga, którą prowadzi nas autorka, by na jej końcu ujrzeć duchowy ład.