DROGA DO KOBIECEGO SERCA

Serce kobiety stanowi odwieczną tajemnicę, nie tylko dla mężczyzn, ale również dla samych kobiet. Okazuje się, że droga do tego fascynującego źródła jest pokrętna i często niebezpieczna, wypełniona lękiem i fatamorganami. Wiele kobiet zagubionych na peryferiach własnych uczuć, swojej historii, wyobrażeń na swój temat potrzebuje jasnych drogowskazów, prowadzących na właściwą ścieżkę samorozwoju. Skąd w takim razie wziąć mapę, która odsłoni bezpieczne tory i poprowadzi do celu, którym jest odkrycie własnej tożsamości? Z pomocą nadchodzi “Czuła Przewodniczka”, dzieło autorstwa Natalii de Barbaro, która w ślad za swoim ojcem, wybitnym polskim psychoterapeutą, pomaga kobietom odnaleźć drogę do siebie.

MNIEJ RAD, WIĘCEJ EMPATII

Przeciętny czytelnik mógłby się spodziewać, że książka Natalii de Barbaro jest jednym z wielu poradników z kategorii “10 sposobów na to, jak być prawdziwą kobietą” lub “Czego pożąda twój partner”. Nic z tych rzeczy! „Czuła Przewodniczka” ma zgoła inny cel tzn. zamiast udzielać „pobożnych” rad, które mają zazwyczaj przeciwny skutek, stawia na towarzyszenie kobietom w ich drodze do siebie, empatyzowanie, rozumienie i po prostu „bycie”. Autorka kierowana doświadczeniem psychoterapeuty zdaje się tworzyć odpowiedni emocjonalny “inkubator”, dający poczucie bezpieczeństwa wystraszonym i przemęczonym kobietom. Z drugiej strony z chirurgiczną precyzją potrafi jednym zdaniem rozwarstwić kobiecą psychikę, wydobywając z niej “nieśmiertelny diament”, jakby to ujął autor literatury duchowej Richard Rohr. 

TRZY SIOSTRY

Bohaterkami “Czułej Przewodniczki” są trzy kobiece persony- Potulna, Królowa i Męczennica. Jeżeli jesteś kobietą, może już zarezonowały w tobie te trzy słowa. Według Natalii de Barbaro to właśnie one zamieszkują kobiecą, nieuporządkowaną duszę i próbują zepchnąć w nicość prawdziwą tożsamość kobiety. Te “trzy siostry” to najczęstsze schematy działania kobiet, które często pozostają w sferze nieświadomości. Dopiero zdemaskowanie w sobie tych destrukcyjnych sił, pozwala na wejście na drogę zdrowienia. Autorka zabiera czytelniczki właśnie w tę podróż, ubarwiając ją ciekawymi przykładami z własnego życia oraz z praktyki terapeutycznej. 

NIE TYLKO DLA KOBIET

Chociaż “Książka “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie”” plasuje się w kategorii literatury kobiecej, może być pomocna również płci przeciwnej w lepszym poznaniu i zrozumieniu skomplikowanego, ale też wspaniałego kobiecego serca. Książkę czyta się lekko, z przyjemnością i pewnym zachwytem nad tak świetnie przeprowadzoną “wiwisekcją” kobiecej psychiki. Kwiecisty język i profesjonalna wiedza Natalii de Barbaro sprawi, że z pewnością niejedna kobieta, ale i mężczyzna zechce sięgnąć po ten właśnie tytuł.