Droga do wewnętrznych potrzeb

Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” figuruje na listach bestsellerów 2021 roku. W tym psychologicznym przewodniku, skierowanym głównie do kobiet, Natalia de Barbaro prowadzi czytelników przez emocjonalną podróż odkrywania samych siebie. Zmierzenie się z własnymi potrzebami i emocjami potrafi być przytłaczające, dlatego autorka pokazuje inny sposób spojrzenia na swoje pragnienia. Czuła przewodniczka ma za zadanie zaopiekować się czytelnikiem oraz przeprowadzić go przez tę niesamowitą drogę do odkrycia wewnętrznego Ja. Liczne kolaże wykonane przez Anetę Klejnowską spajają książkę w jedną spójną całość.

Czego tak naprawdę pragnę

XXI wiek cechuje się ciągłym dążeniem do bycia najlepszym, najwydajniejszym i najdoskonalszym. Natalia de Barbaro zachęca nas jednak do zatrzymania się, wzięcia głębokiego oddechu i spojrzenia na swoje dotychczasowe życie z innej perspektywy. Poradnik próbuje skłonić nas do chwilowej przerwy od codzienności i refleksji nad własnym szczęściem. “Czuła przewodniczka” pokazuje nam sposoby na poradzenie sobie z problemami dnia codziennego. Oprócz tego, w przewodniku poruszane są też kwestie, które mogą być wyczerpujące, a mianowicie podążanie za własnymi potrzebami. Nieustanna presja bycia najlepszym w swojej dziedzinie ciąży na niejednej współczesnej kobiecie. Autorka stara się namówić nas na przerwę, w której będziemy mogli zastanowić się, czego tak naprawdę pragniemy w życiu. Czy konieczne jest spełnianie cudzych potrzeb, bez dbania o swoje? Czy nie powinniśmy podążyć także za własną intuicją? Jakie tak naprawdę są moje marzenia?

Natalia de Barbaro przedstawia jasno punkt widzenia, w którym stawianie swoich potrzeb nie powinno znajdować się na ostatnim miejscu. Kluczem do odkrycia samego siebie, jest zmierzenie się z emocjami, lękami, obawami, aby w przyszłości móc cieszyć się z własnego życia.

Cenne doświadczenie psychologa

Autorką poradnika “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” jest Natalia de Barbaro. Pracująca od lat z kobietami psychoterapeutka, dzieli się z czytelnikiem tajnikami swojej wiedzy, nabytymi podczas lat praktyki w zawodzie psychologa. Dzięki swojemu doświadczeniu, autorka potrafi dokładnie wskazać z jakimi problemami zmagają się współczesne kobiety oraz w jaki sposób się z nimi skonfrontować, aby skutek był dla nas jak najlepszy. Przewodnik napisany jest bardzo przestępnym językiem, nie wymagającym specjalistycznej wiedzy, aby zrozumieć jego przesłanie. Natalia de Barbaro jest również felietonistką magazynu “Wysokie obcasy” oraz prowadzącą zajęcia na Uniwersytecie Jagiellońskim.